O NÁS
underline

ZÁSADY ŠKOLKY PASTELEK:

• Respektování individuality dítěte

• Vedení k pozitivnímu přístupu k učení

• Vedení k tomu, aby si všímaly, že situace a děje kolem nich nejsou neměnné, ale je možné je ovlivňovat, tvořit, přetvářet, mít povědomí o vlastním vlivu na okolní prostředí

• Vedení k úctě k sobě, k úctě a ohleduplnosti k druhým i k okolnímu světu

• Vedení k samostatnosti, nezávislosti a odpovědnosti

• Vedení k nalezení řešení obtíží a problémů

• Vedení k tomu, aby sebe sama vnímaly jako součást přírody a okolního světa, mít povědomí o ochraně životního prostředí a o světě v globálních souvislostech

• Učení zdravému životnímu stylu

• Rozvíjení představivosti a tvořivosti

• Rozvíjení poznávacích dovedností

• Rozvíjení fyzických dovedností

• Rozvíjení komunikačních dovedností a schopnosti navazování sociálních kontaktů

• Rozvíjení správných hygienických a stravovacích návyků

• Poskytování zpětné vazby

Ve školce je preferován princip, že důležité je to, co už dítě dokáže a zvládne (nikdy ne, co by mělo zvládnout) a pomoci mu, aby zvládlo ještě o kousíček víc. Každé dítě má právo být jiné, mít jiné potřeby a rozvíjet se svým tempem. Snahou je, aby se všichni ztotožnili s přesvědčením, že nestačí mít děti jenom rád. Vedle lásky potřebujeme všichni, nejen dítě, zakoušet stejně bohatou měrou také úctu a uznání. Všechny děti potřebují cítit, že jsou vítány, respektovány a že mohou být úspěšné.

Motto školky: SPOKOJENÉ A SEBEJISTÉ DÍTĚ